#ЦікавеПроВишиванку: Вишиванка, як феномен українського етносу
Історична пам’ять є фундаментальним елементом культури українського етносу. Саме історична пам’ять постає вираженням ціннісних характеристик культури, які здійснюють величезний вплив на розвиток людства та яке, здатне визначити багатомірність українського етносу. Усвідомлення та осмислення спільності походження, єдиного минулого закладає фундамент процесу етнічної ідентифікації українського народу. Вишиванка ж, постає феноменом українського етносу, яка крізь століття здатна пронести історичну пам’ять українського народу.
Отже, на передодні відзначення Дня Вишиванки у 2021 році ми пропонуємо Вам не залишитись осторонь, та дізнатись більше про Вишиванку, як про феномен українського етносу, шляхом участі у челенджі #ЦікавеПроВишиванку.
Умови челенджу прості. Для того аби долучитись до участі, Вам необхідно бути напрочуд спостережливими і від сьогодні слідкувати за офіційними сторінками Південно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) у Фейсбук та Інстаграм, де з 14.05.2021 по 20.05.2021 року будуть висвітлюватись цікаві факти про Вишиванку, які ми переконані будуть для Вас новими та непередбачуваними.
20.05.2021 року з 09:00 до 12:00 на офіційній сторінці Південно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) у Фейсбук буде відкрито доступ до онлайн тестування. Переможцем буде особа, яка першою відповість на всі питання онлайн тесту вірно.
Тож, не гаючи часу розпочинаємо челендж!
А перший цікавий факт ловіть прямо зараз.
Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко. Оскільки саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-ти гривневій купюрі.
Цікаво, що письменник першим серед інтелігенції пропагував вишитий одяг у поєднанні з класичними піджаками, камізельками, тренчами. Отже, вишиванка є феноменом українського етносу, оскільки навіть зараз у нашій з Вами сучасності вишиванка це не тільки атрибут історичної пам’яті українського народу, а ще й прекрасний варіант, до прикладу комбінації ділового стилю.