#LegalQuestions: Отримання всеукраїнського статусу громадським об’єднанням

📌На даний час будь-яке громадське об’єднання не обмежене у території своєї діяльності, адже у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про громадські об’єднання» зник територіальний принцип поділу громадських об’єднань на всеукраїнські, місцеві та міжнародні, але залишилось поняття «всеукраїнський статус»❗️
Що собою являє всеукраїнський статус громадського об’єднання❓ Всеукраїнський статус громадського об’єднання ❌ не є чинником, який визначає територію дії громадського об’єднання, а є ✅додатковою опцією.
Етапи отримання всеукраїнського статусу громадським об’єднанням⤵️
1️⃣Створення громадського об’єднання та його державна реєстрація.
2️⃣Створення відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України.
3️⃣Підтвердження всеукраїнського статусу відповідно до статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
☑️Для державної реєстрації підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання подається:
🔹заява про державну реєстрацію підтвердження всеукраїнського статусу.
☑️Для відмови від всеукраїнського статусу подається:
🔹заява про державну реєстрацію відмови від всеукраїнського статусу.
ℹ️Підтвердження та відмова від всеукраїнського статусу є добровільною.
⏳Строк розгляду документів: не пізніше 3 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.
Контроль за наявністю у громадського об’єднання, що підтвердило свій всеукраїнський статус, кількості відокремлених підрозділів здійснює 🏢 уповноважений суб’єкт державної реєстрації.
У разі відсутності відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, суб’єкт державної реєстрації приймає рішення про ❌ втрату громадським об’єднанням всеукраїнського статусу.

#LegalQuestions