#LegalQuestions: «Шлюб за добу» — послуга для закоханих, які вирішили побратися і не бажають чекати!
Хто має право укласти шлюб?
Вступити до шлюбу може особа, яка досягла 18 років, та на момент подачі документів офіційно не є одруженою. Створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні, за рішенням суду про надання права на шлюб,
Які необхідні документи?
📑 Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС з наступними документами:
📌заява за встановленою формою;
📌паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства. У разі, якщо заявником є іноземець, особа без громадянства, додається документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України;
📌якщо заявники або один з них раніше перебували у шлюбі – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).
📌документи, складені іноземною мовою, подаються разом з перекладами на українську мову, засвідченому в установленому порядку (вірність документів має бути засвідчена дипломатичним представництвом або консульською установою України, посольством (консульством) держави, громадянином якої є іноземець (країни постійного проживання особи без громадянства), Міністерством закордонних справ, іншим відповідним органом цієї держави або нотаріусом);
📌документи про сплату державного мита та про сплату платних послуг.
Які переваги «Шлюбу за добу»?
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації» (зі змінами) усі бажаючі можуть одружитися у той самий день, коли були подані документи.
Крім того:
✅ реєстрація шлюбу проводиться у місці, обраному нареченими;
✅ відсутня необхідность звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
✅ економія часу;
✅ не потрібно надавати документи про причину скорочення терміну реєстрації шлюбу.
Також слід згадати про виїзну церемонію. Весілля – радісна подія, коли кожна закохана пара бажає, щоб це зворушливе дійство було красивим та урочистим й запам’яталось надовго. Тому наречені все частіше відмовляються від стандартної процедури обряду у відділах державної реєстрації актів цивільного стану та обирають виїзну весільну церемонію. Кожна пара може проявити свою індивідуальність, уподобання та можливості.
Весільна церемонія – це красива вистава. Проте без відділу державної реєстрації актів цивільного стану не обійтися.
Як скористатися цією послугою?
Для реєстрації шлюбу, запровадженою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» необхідно звернутися, із документами, до одного з організаторів, які надають таку послугу, обрати дату та час проведення шлюбу, підписати договір про надання послуг та сплатити державне мито.
До яких організаторів послуги «Шлюб за добу» можна звернутися?
З переліком організаторів, учасників пілотного проекту «Шлюб за добу» можна ознайомитись на веб-сайті Південно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) http://psjust.gov.ua/ та вебсайті Міністерства юстиції України.
📈 За І півріччя 2021 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану міста Запоріжжя зареєстровано в рамках проєкту 299 шлюбів.