Проведено робочу зустріч з фахівцями Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області
Сьогодні, 11 серпня 2021 року, за сприяння директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Леоніда КРОПЛІСА, спеціалістами сектору судової роботи та міжнародного співробітництва у Кіровоградській області відділу судової роботи та міжнародної правової допомоги Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Вікторією ДРАБИНОЮ та Олегом ДЕРЕВ’ЯНКО для фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області проведено робочу зустріч, у ході якої розглядались актуальні теми: «Застосування практики та виконання Україною рішень Європейського Суду з прав людини» та «Порядок подання заяв про сприяння поверненню дитини та реалізації права доступу до дитини на підставі Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей».
Присутні обговорили питання щодо порядку виконання на території України рішень Європейського суду з прав людини, який врегульований Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, відповідно до якого виконання рішення Європейського суду є обов’язковим для виконання Україною та здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
Водночас, було наголошено на аспекті виваженого підходу до використання практики Європейського суду, попри її обов’язковість.
В свою чергу, головний спеціаліст сектору судової роботи та міжнародного співробітництва у Кіровоградській області відділу судової роботи та міжнародної правової допомоги Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Олег ДЕРЕВ’ЯНКО, в частині Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року, метою якої є захист прав дитини, мінімізація негативного впливу на неї від протиправного вивезення або утримування, зазначив, що існує механізм повернення незаконно переміщеної дитини з її постійного місця проживання, а саме застосування міжнародного договору. Крім того, зауважив, що вказана Конвенція поширюється виключно на цивільно-правові відносини та не застосовується у тому випадку, коли мова йде про кримінально-правовий аспект незаконного переміщення дитини.
Присутнім також було роз’яснено керівні аспекти відносно того, що заявник у разі необхідності може звернутися до Міністерства юстиції України із заявами про сприяння поверненню дитини та про забезпечення реалізації права доступу до дитини, формуляри яких були надані учасникам робочої зустрічі.
Наприкінці заходу, присутні резюмували, що такі зустрічі є необхідними, адже сприяють інформаційній обізнаності, розширенню кола знань та обміну професійним досвідом.