Прийнято участь в громадському форумі представників малого та середнього бізнесу, який було організовано до Дня підприємця у 2021 році
Сьогодні, 03 вересня 2021 року, очільник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Іван ЛЕГОСТАЄВ та начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Ростислав КОРНЮК прийняли участь в громадському форумі представників малого та середнього бізнесу, який було організовано до Дня підприємця у 2021 році.
Крім того, спікерами, які прийняли участь у форумі були перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради – Геннадій ГУФМАН, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації – Сергій КАРПЕНКО, головний фахівець, юрисконсульт Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) – Денис АЛЄКСЄЄНКО.
Слід зазначити, що участь у форумі прийняли депутати обласної та місцевих рад області, представники органів місцевого самоврядування та підприємці.
Програмою заходу було передбачено обговорення питань пов’язаних з проблемами та шляхами розвитку малого та середнього бізнесу, податками, земельними та інвестиційними питаннями, а також проблемними питаннями бізнесу.
Так, в рамках своєї доповіді очільник міжрегіонального управління Іван ЛЕГОСТАЄВ нагадав, які превентивні заходи дають змогу максимально убезпечити власників земельних ділянок, зокрема:
— належне та вчасне оформлення документів, що посвідчують право власності, присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці і внесення відповідних відомостей до Державного реєстру прав;
— встановлення вимоги нотаріального посвідчення договорів про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) або для забудов;
— постійне здійснення моніторингу записів щодо нерухомого майна та бізнесу в державних реєстрах відіграють важливу роль у попередженні рейдерства;
— у разі отримання повідомлення із будь-яких ресурсів про спробу заволодіти належним необхідно звернутися до будь-якого державного реєстратора із заявою про заборону вчинення будь-яких реєстраційних дій.
Водночас, у разі, якщо відбулось незаконне заволодіння майном або корпоративними правами, необхідно:
— звернутись до правоохоронних органів;
— подати скаргу до Колегії з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації.
Зі зразками скарг у сфері державної реєстрації можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) за посиланням http://bit.ly/3BIQckl.
Також, вирішення питання «рейдерського» захоплення та поновлення своїх прав можливе у судовому порядку. Зокрема, оскарження угод, реєстраційних дій в суді, накладення в межах судового провадження арешту на активи, встановлення заборони проводити певні дії.
Крім того, за інформацією Міністерства юстиції України, не менш важливим елементом захисту аграрного бізнесу від рейдерства в державних реєстрах має стати запровадження «єдиного циклу», який полягає в обов’язковому нотаріальному посвідченні правочинів з корпоративними правами з одночасною державною реєстрацією змін до відомостей про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі.
Разом з тим, очільник міжрегіонального управління підкреслив, що непорушність майнових та корпоративних прав, спокій громадян за свою власність – це ті питання минулого, сьогодення та майбутнього, що є одними із основних пріоритетів держави та Міністерства юстиції України.
Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Ростислав КОРНЮК під час своєї доповіді розкривши головні правові та практичні аспекти щодо подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності, акцентував увагу на тому, що з 11 липня 2021 року по 11 жовтня 2021 року юридичні особи, зареєстровані до 28 квітня 2020 року, зобов’язані подати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності державному реєстратору.
Починаючи з 2022 року необхідно буде підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника на щорічній основі – протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації юридичної особи.