Брифінг в Дніпропетровській ОДА щодо роботи органів ДВС Дніпропетровської області в умовах воєнного
Сьогодні на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації Іван ЛЕГОСТАЄВ — начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) розповів про роботу органів державної виконавчої служби Дніпропетровської області в умовах воєнного стану.
Під час брифінгу Іван ЛЕГОСТАЄВ зазначив, що з початку запровадження в Україні воєнного стану відділи державної виконавчої служби Дніпропетровської області працюють в штатному режимі та виконують свої професійні обов’язки відповідно до вимог чинного законодавства.
Так, за період з 24.02.2022 державними виконавцями здійснено всі можливі заходи щодо перерахування стягнутих з боржників коштів на користь стягувачів, на загальну суму понад 86 млн грн, з яких за такими соціально значущими категоріями виконавчих документів як: аліментні платежі — 72 млн грн та заборгованість з виплати заробітної плати — понад 770 тис грн.
Разом з тим, пріоритетного значення в період війни набула така категорія виконавчих документів як конфіскація майна в дохід держави. Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 № 186-р, державні виконавці Дніпропетровської області передали чимало конфіскованого в дохід держави майна на потреби Збройних Cил України, зокрема, пальне, обігрівачі, електро та бензопили, рибацькі сітки, цигарки тощо.
Іван ЛЕГОСТАЄВ окремо відзначив, що 26.03.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження»», положеннями якого передбачено, зокрема, наступне. Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:
📌 фізичні особи можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 тисяч гривень;
📌 юридичні особи — боржники можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника такої юридичної особи, а також сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
📌 припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни російської федерації).
❌ Забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії російської федерації, у період такої окупації.
А за рішеннями про стягнення аліментів підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці, які здійснюють відрахування з заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача — на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
📹Відеосюжет за посиланням⏩http://youtu.be/WXPBQWQLtcM