Війна не звільняє від обов’язку сплачувати аліменти!

З моменту запровадження воєнного стану в Україні відбулось багато змін на законодавчому рівні та у різних сферах життя людей. Однак незмінним залишився обов’язок батьків щодо піклування про своїх дітей, адже у цей складний період маленькі громадяни нашої країни, як ніколи, потребують належного утримання. 

Такого висновку дійшов й боржник з міста Кривого Рогу, який довгий час сплачував аліменти не регулярно та не в повному обсязі, в результаті чого накопичилась заборгованість більше ніж 190 тис. грн. У ході примусового виконання рішення щодо стягнення аліментів із вказаного боржника державним виконавцем Довгинцівського відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) відносно неплатника були вчинені наступні виконавчі дії: внесені відомості до Єдиного реєстру боржників, накладений  арешт на майно та кошти боржника. До того ж застосовані більш жорсткі заходи впливу, такі як тимчасові обмеження боржника у праві виїду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, що діють до моменту погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Законодавством передбачені й фінансові санкції для тих осіб, які тривалий час не сплачують аліменти. Так, на боржника було накладено штраф у розмірі 50% від суми заборгованості, який стягується на користь дитини.

Слід зазначити, що вказані заходи примусового виконання рішення діють як у мирний час, так і під час запровадження воєнного стану в країні, що й спонукало нашого неплатника нарешті виконати свій батьківський обов’язок та погасити заборгованість зі сплати аліментів в повному обсязі, а також сплатити  понад 96 тис. грн штрафу. Крім того, з боржника стягнуто майже 20 тис. грн виконавчого збору  на користь держави.

Отже, нагадуємо, що аліментні платежі є періодичними й повинні сплачуватися  платником аліментів щомісяця,  а війна не звільняє від обов’язку виконувати рішення суду.