#Legal Questions: Аналіз нормативно-правового акту щодо відповідності зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС) під час його розроблення
Одним із обов’язкових документів, що подається на державну реєстрацію разом з нормативно-правовим актом до органу державної реєстрації, є довідка щодо відповідності зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis €C) (далі – Довідка). Форма цієї Довідки, визначена в додатку 1 до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року No 950.
На сьогодні основним органом, відповідальним за експертизу проєктів нормативно-правових актів на предмет відповідності праву Європейського Союзу, є Міністерство юстиції України.
Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року No 228, саме Міністерство юстиції України проводить експертизу на відповідність acquis communautaire проєктів нормативно-правових актів, які за предметом правового регулювання належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, визначених Загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Таким чином, суб’єкт нормотворення під час розроблення проєкту нормативно-правового акту повинен враховувати не лише норми законодавства України, але і сферу правового регулювання акта до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС).
Загалом, державна політика України щодо адаптації законодавства формується як складова частина правової реформи в Україні та спрямовується на забезпечення єдиних підходів до нормопроєктування, обов’язкового врахування вимог законодавства Європейського Союзу під час нормопроектування, підготовки кваліфікованих спеціалістів, створення належних умов для інституціонального, науково-освітнього, нормопроєктного, технічного, фінансового забезпечення процесу адаптації законодавства України.
Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу є пріоритетною складовою процесу інтеграції України до Європейського Союзу, що в свою чергу є пріоритетним напрямом української зовнішньої політики.