#LegalQuestions: Особливості видачі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр) – документ, що видається фізичній особі чи юридичній особі реєстратором або посадовій особі органу державної влади.

Фізична особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред’явлення паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки.

Витяг з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам (незалежно від віку дитини), а також опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі  зазначений витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред’явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа.

Слід зазначити батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про державну реєстрацію народження дитини не видається.

Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.

Плата за отримання витягу з Реєстру відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 «Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян» становить – 73 грн.

Разом з тим фізичні особи мають право на безоплатне отримання витягу з Реєстру, а саме:

— особи, що проживають за кордоном, стосовно яких державна реєстрація  актів цивільного стану проведена відповідними органами державної реєстрації, у разі надходження  письмових запитів і надіслання  витягу до компетентних органів іноземних держав для вручення його заявникові;

— особи, що звернулися за видачею витягу про те, що державна реєстрація народження проведена відповідно до частини  першої статті 135 Сімейного кодексу України;

— особи, що звернулися за видачею витягу для отримання допомоги у зв’язку з народженням дитини, а також для отримання допомоги на поховання; кредитори спадкодавця, власники або користувачі земельних ділянок, суміжних із земельною ділянкою сільськогосподарського призначення спадкодавця, у зв’язку з поданням заяви про визнання спадщини відумерлою.

Витяг з Реєстру видається :

-у відділі незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника;

— при надісланні поштовим зв’язком заяви, на якій справжність підпису заявника, а також вірність копій паспорта громадянина України або паспортного документа та документів, шо підтверджують родинні чи сімейні стосунки, відповідним чином засвідчені, витяг з Реєстру надсилається заявнику поштовим зв’язком.

На письмову заяву фізичної особи можливо отримати витяги з Реєстру, такі як:

1) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України;

2) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України ;

3) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію смерті ;

4) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища ;

5) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію шлюбу ;

6) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя ;

е) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію розірвання шлюбу;

є) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію зміни імені;

ж) витяг з ДРАЦС про внесення змін відповідно до статті 148 Сімейного кодексу України ;

з) витяг з ДРАЦС про внесення змін у зв’язку з усиновленням ;

и) витяг з ДРАЦС про внесення змін до актового запису цивільного стану ;

і) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію встановлення батьківства .

Витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію встановлення батьківства видається на підставі внесених до Реєстру даних щодо актового запису про встановлення батьківства;

ї) витяг з ДРАЦС про відсутність актового запису цивільного стану ;

й) витяг з ДРАЦС про державну реєстрацію усиновлення .

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію усиновлення видається на підставі внесених до Реєстру даних щодо актового запису про усиновлення.

Для отримання допомоги на поховання при державній реєстрації смерті видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, у разі втрати якого на письмову заяву фізичної особи реєстратором за місцем складання актового запису про смерть видається дублікат з позначкою «Дублікат».