#LegalQuestions: Чи можливо оформити спадщину у разі зупинення, припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса?
Сьогодні в рубриці #LegalQuestions роз’яснюємо яким чином можливо оформити спадщину у разі зупинення, припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, ліквідації державної нотаріальної контори, тимчасового блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав
У разі зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса або тимчасового блокування доступу нотаріуса до Державного реєстру речових прав спадкова справа може бути передана до іншого приватного нотаріуса (державної нотаріальної контори) в межах одного нотаріального округу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини.
Справжність підпису на заяві спадкоємців про передачу спадкової справи, яка надсилається поштою нотаріусу, який веде незакінчену спадкову справу або зберігає закінчену спадкову справу (у разі ліквідації державної нотаріальної контори — комісії з ліквідації; у разі якщо приватний нотаріус не може особисто здійснити передачу спадкової справи, — відповідному територіальному управлінню юстиції), або подається від імені спадкоємців їх представниками, має бути засвідчена нотаріально.
Слід звернути увагу, що спадкова справа передається для ведення іншому нотаріусу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини та до видачі свідоцтв про право на спадщину спадкоємцям.
При припиненні нотаріальної діяльності приватного нотаріуса або ліквідації державної нотаріальної контори до передачі всіх документів приватного нотаріуса чи цієї державної нотаріальної контори відповідному державному нотаріальному архіву за заявою всіх спадкоємців спадкова справа може бути передана до іншого нотаріуса в межах одного нотаріального округу.
Для ведення іншому нотаріусу може бути передана спадкова справа після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини та до видачі свідоцтв про право на спадщину спадкоємцям.
У нотаріальних округах, де не зареєстрована діяльність приватних нотаріусів та не функціонують державні нотаріальні контори, спадкова справа передається для ведення державним або приватним нотаріусам іншого нотаріального округу на підставі наказу відповідного територіального управління юстиції.
Цивільним кодексом України встановлено, що для прийняття спадщини чи відмови від прийняття спадщини встановлюється строк у місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця.