До відома органів державної виконавчої служби, приватних виконавців, арбітражних керуючих асоціацій, спілок відповідних суб’єктів тощо

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення Національного органу інтелектуальної власності» від 16.06.2020    № 703 (далі – Закон про НОІВ), який набрав чинності 14.10.2020, визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 13.10.2020 № 1267 «Про Національний орган інтелектуальної власності» визначив, що державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (далі – ДП «Укрпатент») виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.

Відповідно до Закону про НОІВ ДП «Укрпатент» з 14.10.2020 здійснює ведення Державного реєстру України винаходів, Державного реєстру України корисних моделей, Державного реєстру України промислових зразків, Державного реєстру України компонувань напівпровідникових виробів, Державного реєстру свідоцтв України на торговельні марки, Державного реєстру України географічних зазначень, Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, Державного реєстру договорів, які стосуються права автора на твір та Державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) та низку інших функцій (http://surl.li/oiqq).

Враховуючи вищевикладене, із запитами щодо наявності об’єктів права інтелектуальної власності необхідно звертатись до ДП «Укрпатент» за адресою: вул. Глазунова, 1, м. Київ, 01601 (www.ukrpatent.org; office@ukrpatent.org) або через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

З метою забезпечення доступу до відомостей про об’єкти промислової власності (винаходи; корисні моделі; промислові зразки; компонування напівпровідникових виробів; торговельні марки (знаки для товарів і послуг); географічні зазначення), створено єдину пошукову систему, яка розміщена на вебсайті Спеціалізованої інформаційної системи ДП «Укрпатент» та містить актуальні дані, що пов’язані з розглядом заявок та веденням державних реєстрів охоронних документів на об’єкти промислової власності, в тому числі щодо передачі права власності та видачі ліцензії на використання певних об’єктів промислової власності (підрубрика «Сповіщення»). Здійснювати вказаний пошук можливо самостійно за посиланням: www.sis.ukrpatent.org.

Що стосується відомостей з Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір і Державного реєстру договорів, які стосуються права автора на твір, то відомості з зазначених реєстрів не можуть бути використані для встановлення наявності майнових прав на твір, оскільки внесення відомостей до них особою відбувається на добровільних засадах (стаття 11 Закону України «Про авторське право і суміжні права»), а власником майнових прав на твір є автор або інша особа, яка набула прав на твори відповідно до договору або закону (стаття 435 Цивільного кодексу України).