#Безбар’єрність: Найвища цінність для кожної людини — рівність у своїй гідності та правах
☝️ У 1950 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини з метою залучення уваги людей в усьому світі до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів.
📜 Саме 10 грудня у 1948 році, ООН прийняла Загальну декларацію прав людини — перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості – рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та ряд інших прав.
Незважаючи на рекомендаційний характер положень Декларації, наразі її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів стосовно прав людини, укладених починаючи із 1948 року.
🔰 В рамках вищезазначеного важливо підкреслити значення стратегічного напряму впровадження в Україні безбар’єрного простору, котрий затверджений ➡️ Розпорядження Кабінету Міністрів України № 366-р від 14.04.2021 року.
Безбар’єрність є суспільною нормою, в рамках якої кожну людину приймають, поважають і цінують незалежно від походження, статі, віку, фізичних особливостей, трудової зайнятості, а при прийнятті рішень влада, бізнес, громада враховує інтереси всіх суспільних груп.
У відповідності до статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Отже, в Україні на законодавчому рівні визначено забезпечення рівних прав та можливостей всіх людей реалізуватись, бути професійно зайнятими, вільно пересуватись, отримувати якісні та доступні сервіси, здобувати освіту, спілкуватись, відпочивати та розвиватись.
Тож, саме національна єдність зможе об’єднати навколо головної мети — утвердження прав люди, як найвищої цінності в державі.