До уваги громадян!

Навіть в період воєнного стану, запровадженого в Україні, у зв’язку з військовою агресією росії, державні та приватні нотаріуси Дніпропетровської, Кіровоградської областей та м. Запоріжжя продовжують працювати та надавати нотаріальні послуги населенню. В свою чергу, уряд України намагається оперативно та ефективно реагувати на виклики, які постали перед державою та суспільством, шляхом прийняття ряду нормативно-правових актів у сфері нотаріату.
Так, постановою Кабінету міністрів України від 24.03.2022 № 364 внесені зміни до постанови Кабінету міністрів України від 06.03.2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану». Вказаними змінами передбачено, що нотаріуси в умовах воєнного стану можуть отримати доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) для отримання відомостей з нього, у тому числі установчих документів (в режимі перегляду), а також для надання витягу за зверненням фізичних та юридичних осіб. Вищевказані відомості з Єдиного державного реєстру за зверненнями фізичних та юридичних осіб надаються виключно державними реєстраторами, посадовими особами, включеними до переліку, а також нотаріусами, робоче місце (контора) яких розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до переліку адміністративно-територіальних одиниць, затвердженого відповідно до пункту 12 вказаної постанови.
ℹВажливо, що Бердянський, Василівський, Мелітопольский та Пологівський райони Запорізької області віднесені до переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ нотаріусів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану.
☝Звертаємо увагу, що наразі ДП «НАІС» тимчасово призупинило роботу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на всій території України. Таке рішення прийнято з метою недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстрів зі сторони ворога.
Враховуючи вищезазначене, тимчасово не здійснюються нотаріальні дії, які неможливі без функціонування єдиних та державних реєстрів, наприклад:
❌не посвідчуються договори відчуження, застави нерухомого майна;
❌не здійснюється видача свідоцтв щодо набуття права власності на нерухоме, в тому числі свідоцтв про право на спадщину, свідоцтв про право власності на частку у спільному майні подружжя (колишнього подружжя), свідоцтв про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), тощо).
Відновлення функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно буде можливим після завершення військової загрози, про що населення буде проінформовано додатково. Разом з тим, оскільки Спадковий реєстр, Єдиний реєстр довіреностей, Реєстр бланків, Електронний реєстр апостилів, Державний реєстр актів цивільного стану громадян та Державний реєстр обтяжень рухомого майна продовжують працювати та враховуючи норми чинного законодавства,❗ нагадуємо, що особа має право, безвідносно до місця свого проживання чи реєстрації, звернутися до будь-якого нотаріуса Дніпропетровської, Кіровоградської областей та м. Запоріжжя для проставлення:

✅апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції, а також на документах, що оформляються нотаріусами України;
✅засвідчення справжності підпису (зокрема на заяві одного з батьків на виїзд дитини за кордон);
✅посвідчення довіреності або заповіту;
✅отримання свідоцтва про право на спадщину на рухоме майно (грошові вклади, пенсія, транспортні засоби тощо).