Проведено навчальний онлайн-семінар для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування Кіровоградської області

Сьогодні, 8 липня 2022 року, на базі Регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області працівники Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) провели навчальний онлайн-семінар для державних службовців структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування на тему: «Реалізація права громадян на звернення. Здійснення контролю та моніторингу у місцевих органах влади».

Актуальність зазначеної теми пов’язана з реаліями військового стану в Україні, коли усі сфери життя громадян зазнають постійних змін, і, відповідно, потребують додаткового роз’яснення та вирішення за сприяння органів державної влади.

Завідувач сектору документування у Кіровоградській області Управління нотаріату Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Ліліана ЯКОВЛЄВА довела до відома присутніх положення Закону України «Про звернення громадян», зокрема, вимоги до звернення, порядок їх розгляду, а також порядок реєстрації звернення сектором документування у Кіровоградській області.

Начальник відділу з питань нотаріату у Кіровоградській області Управління нотаріату Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Татевік ІВАНОВА акцентувала увагу на особливостях розгляду звернень громадян у сфери нотаріату. Особливості розгляду обумовлені Законом України «Про нотаріат», Порядком проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства та іншим чинним законодавством України. Окрім того, Татевік ІВАНОВА звернула увагу присутніх на те, що зважаючи на агресію російської федерації та масового застосування окупаційними військами насильства з метою захоплення влади, особливої актуальності набувають положення ст. 40 Кримінального кодексу України. Відповідно до них не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого  особа не могла керувати своїми вчинками.