Проставлення штампу апостиля
📌 За літо 2020 року співробітниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) було апостильовано майже 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ документів.
🔎 Проставлення штампу апостиля — спрощена процедура легалізації 🔖 документа для подальшого його використання у країнах, які приєднались до Конвенції (➡️ http://bit.ly/3k3mrBJ), яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.
📑 Апостиль проставляється на офіційних документах, які видаються органами юстиції України, судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами.
До таких документів відносяться⤵️
☑️ свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану;
☑️ витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
☑️ документи, видачі чи засвідчені нотаріусами,
☑️ судові рішення;
☑️ виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
🔷 Для проставлення апостилю необхідно звернутися до будь-якого відділу ДРАЦС ➡️ http://bit.ly/3m4NXke чи нотаріуса ➡️ http://bit.ly/2FiRcUu
🖇 Для подачі заяви необхідно надати:
👉 паспорт або інший документ, що посвідчує особу заявника;
👉 оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
👉 документ про оплату послуги з проставлення апостиля/документ, що підтверджує право на звільнення від сплати.
❗️Звертаємо вашу увагу, оригінали документів про освіту (дипломи та довідки) – оформляються у Міністерстві освіти та науки України. Всі інші документи (саме оригінали цих документів), такі як архівна довідка, довідка про відсутність судимості, документи, що виходять від органів прокуратури, медичні довідки та інші, оформлюються у Міністерстві закордонних справ.