📣 До уваги!

📑  Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) повідомляє, що прийнято проект Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» № 7121 (набирає чинності з дня його опублікування), яким визначено, що подання будь-яких звітів, декларацій тощо від фізичних та юридичних осіб до припинення чи скасування воєнного стану або стану війни не здійснюється.

❗ Усі види декларацій, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, якщо такий обов’язок виник під час дії воєнного стану, та повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, якщо такий обов’язок виник під час дії воєнного стану, подаються у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

📌 Декларація щорічна (з будь-якою позначкою) охоплює звітний рік (період з 01.01.2021 до 31.12.2021 включно) та містить інформацію станом на 31.12.2021.

📌 Декларація при звільненні, якщо звільнення відбулось під час дії воєнного стану, подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду (абз. 2 п.п. 2 п. 2 розд. ІІ Порядку № 449/21).

📌 Декларація кандидата на посаду, якщо особу призначено на вакантну посаду державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, для забезпечення проведення спеціальної перевірки відповідно до ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

❗ Особливості подання декларацій військовослужбовцями визначені у частиною 5 статті 45 Закону.

Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, обов’язок подання якого виник під час дії воєнного стану, суб’єкт декларування подає за кожним фактом отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб’єктом декларування на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів.Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, якщо такий обов’язок виник під час дії воєнного стану, подаються шляхом та у порядку, визначеному у Законі та Порядку № 451/21.
❗ При цьому, вищевказані повідомлення, обов’язок подання яких виник після припинення чи скасування воєнного стану, суб’єкт декларування подає у строк, визначений у статті 52 Закону.

☝ Слід зазначити, що особи, які не мають фізичної можливості протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни подати документи у зв’язку з безпосередніми наслідками їх участі у бойових діях, звільняються від адміністративної та/або кримінальної відповідальності за неподання чи несвоєчасне їх подання та подають їх протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання (Закон України від 03.03.2022 № 2115-ІХ).

🔎💻 Детальніше щодо застосування положень Закону № 7121 у роз’ясненні НАЗК на офіційному вебсайті за посиланням ➡ http://bit.ly/NACP_dec та на офіційному вебсайті міжрегіонального управління за посиланням ➡ http://surl.li/bmueo