#Legal Questions: Реєстрація шлюбу онлайн

Попри війну життя продовжується, державна реєстрація шлюбу є актуальною навіть у цей час. У період дії військового стану спрощено процедуру державної реєстрації шлюбу для окремих категорій громадян, серед яких військовослужбовці, поліцейські, особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки або працівники закладу охорони здоров’я,  які боронять нашу землю від ворога.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день для даної категорії працівників на законодавчому рівні врегульовано питання спрощеної та доступної послуги державної реєстрації шлюбу.

Механізм здійснення державної реєстрації шлюбу в такому випадку може бутим реалізовано двома шляхами, а саме:

📌державна реєстрація шлюбу може бути проведена відділами державної реєстрації актів цивільного стану без особистої присутності нареченого (нареченої), які відносяться до вище вказаної категорії працівників та їх заява є підтвердженням факту надання ним згоди на шлюб, подається безпосередньому командиру (керівнику), яким засвідчується справжність підпису на відповідній заяві та забезпечується її передача (надсилання) до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано особисто нареченим (нареченою) заяву про державну реєстрацію шлюбу;

📌факт реєстрації шлюбу, якщо один із наречених, відноситься до вище зазначеної категорії працівників, може бути засвідчений актом про укладення шлюбу (далі — акт), який складається безпосереднім командиром (керівником). та скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (військового формування).

Акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими.

Крім того, для вказаної категорії працівників зареєструвати шлюб можна навіть у день подання заяви до органу ДРАЦС або в будь-який інший зручний день. Для цього нареченим потрібно звернутись до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану та подати заяву.