#Legal Questions: РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ФОРМАТІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Відповідно до статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Разом з тим перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг, участі у громадянській, економічній, освітній, спортивній, культурній та інших сферах життя.  Їх права і свободи реалізуються не повною мірою, а отже, існує необхідність подолання бар’єрів реалізації прав і можливостей.

Безбар’єрність, у відповідності до Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні — це загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності.

На сьогодні залучення молоді до громадянської та політичної активності є достатньо низькою, тому подолання інформаційного «бар’єру» в сфері державної реєстрації громадських формувань стане запорукою якісного доступу всіх категорій громадян до реалізації права на свободу об’єднання, гарантованого Конституцією та міжнародними договорами України.

Відповідно до статті 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об’єднання  в громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Для того, щоб зареєструвати громадську організацію необхідно:

1.  Підготувати Статут Організації  відповідно до:

  • Закону України «Про громадські об’єднання»
  • Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»

2. Провести установчі збори засновників 

Мінімальна кількість засновників – 2 особи: Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації – 14 років.

3. Підготувати пакет документів   — всі необхідні зразки документів для реєстрації можна знайти на офіційному сайті Південно-Східного  міжрегіонального управління Міністерства юстиції       (м. Дніпро) за посиланням   http://bit.ly/2SAaK9S)

4. Подати документи:

  • до територіальних органів Міністерства юстиції України

або 

  • Центрів надання адміністративних послуг, утворених відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги».

Таким чином, доступність інформації під час отримання публічних послуг, використання в нормативних документах більш простої мови, зрозумілої широкому колу громадян,  дозволяє усім, незалежно від своєї статі, віку, фізичних можливостей чи стану здоров’я максимально повно брати участь у соціальному, економічному, громадському та політичному житті суспільства.

#Безбар’єрність

#bezbariernist #barrierfree #BarrierFree_Ukraine #Безбарєрність