#Legal_Questions: Цифрова безбар’єрність в сфері державної реєстрації: реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту на порталі ДІЯ

Проведення цифрової трансформації у форматі здійснення реєстраційних дій в сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснюється за рахунок якісного функціонування електронних та автоматичних послуг з реєстрації бізнесу, а також у формі реалізації електронної взаємодій з інформаційними системами органів державної влади, що є запорукою функціонування цифрової безбар’єрності в державі у сфері публічних послуг для громадян та бізнесу.

Так, на порталі ДІЯ можна зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю на підставі модельного статуту, а також вибрати спрощену систему оподаткування та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).

Додатково зазначаємо, що модельний статут – це типовий установчий документ, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від
27 березня 2019 року № 367 і використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідної організаційно-правової форми, а також містить положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності юридичних осіб.

Тож, механізм проведення державної реєстрації ТОВ на підставі модельного статуту в режимі онлайн на порталі ДІЯ передбачає:

  1. Перш за все наявність електронного підпису (кваліфікованого електронного підпису), оскільки всі документи мають бути підписані саме за допомогою такого електронного підпису.

Підкреслимо, що у разі якщо у Вашого ТОВ будуть визначені кінцеві бенефіціарні власники — резиденти України, то необхідно, щоб вони були власниками одного із біометричних документів (ID-картка, біометричний закордонний паспорт) для заповнення Унікального номеру запису у реєстрі (УНЗР).

У разі, якщо такий документ відсутній або кінцевий бенефіціарний власник вашого ТОВ не є резидентом України, то зареєструвати ТОВ ви зможете тільки офлайн у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

  1. Здійснення реєстрації або ж авторизації на порталі в кабінеті громадянина на посиланням ⏩ diia.gov.ua.
  2. Заповнення онлайн-форми на отримання послуги та обрання необхідної опції модельного статуту або обрання редакції статуту
    «за замовчуванням».
  3. Формування в автоматичному режимі заяви, статуту, протоколу зборів засновників та надіслання на реєстрацію ТОВ до державного реєстратора.

Важливо зазначити, що у разі якщо Ви обрали спрощену форму оподаткування, заяву на перехід до спрощеної системи буде також автоматично надіслано до податкового органу за місцем Вашої реєстрації або за місцем реєстрації, вказаної в довідці переселенця.

Водночас, Ви можете подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ), якщо обрали загальну систему оподаткування, яку буде автоматично надіслано до податкового органу за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, вказаної в довідці переселенця.

У результаті проведених дій, а також подання заяви її статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи відмову також з’явиться у кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.

Щойно ТОВ буде зареєстровано, запис про це з’явиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Саме з цього моменту Ви можете отримати виписку з реєстру в кабінеті громадянина та роздрукувати.

Послуга доступна за посиланням ⏩  http://diia.gov.ua/services/reyestraciya-tov-na-pidstavi-modelnogo-statutu

Будуємо інформаційний простір, підлаштований під сучасні потреби разом!

#Безбар’єрність
#bezbariernist #barrierfree #BarrierFree_Ukraine #Безбарєрність