#LegalQuestions: Державна реєстрації шлюбу осіб з інвалідністю

У відповідності до частини першої статті 21 Сімейного кодексу України, шлюбом прийнято вважати — сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто написати заяву про державну реєстрацію шлюбу в органі державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису(ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності. При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред’являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.

Також заяву про реєстрацію шлюбу можна подати онлайн на веб-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»➡️ http://dracs.minjust.gov.ua/

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред’явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Але за заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

У цих випадках наявність поважної причини необхідно підтвердити документально.

За державну реєстрацію шлюбу необхідно сплатити державне мито у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, проте особи з інвалідністю І-ІІ групи звільняються від сплати державного мита.

Особи, які мають фізичні вади (сліпі, особи, які не можуть поставити підпис) подають заяву на державну реєстрацію шлюбу, справжність підпису(ів) на якій засвідчують нотаріально.

Наголошуємо, що зусилля органів ДРАЦС направлені, в першу чергу, на моральну підтримку людини з обмеженими можливостями та підтримання якісного рівня безперешкодного доступу абсолютно всіх громадян до надання послуг в сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree #BarrierFree_Ukraine 
#Безбар’єрність