#Безбар’єрність: Безбар’єрність як цінність нової суспільної норми

У повсякденному житті доволі багато бар’єрів. Час від часу вони стосуються практично кожного з нас, оскільки можуть бути як фізичними, суспільними, громадськими, економічними, так і інформаційними, цифровими та освітніми.

Тож, безбар’єрність являє собою загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності. Підкреслимо в цій частині, що саме обізнаність громадян про нову суспільну цінність «безбар’єрності» і розуміння її різноманітності прискорить адаптаційний процес до її втілення як нової норми. Саме вона, долаючи «бар’єри», відкриває простір, в рамках якого кожну людину приймають, поважають і цінують незалежно від походження, статі, віку, фізичних особливостей, трудової зайнятості. Адже у відповідності до статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Відтак, на законодавчому рівні визначено забезпечення рівних прав та можливостей всіх людей бути реалізованими, професійно зайнятими, вільно пересуватись, отримувати якісні та доступні сервіси, здобувати освіту, спілкуватись, відпочивати та розвиватись.

☝️ Доречно зазначити, що корисні інформаційні матеріали за тематикою «безбар’єрності» ви можете знайти на офіційному сайті Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) на сторінці спеціального вкладення «БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ В УКРАЇНІ», яке знаходиться за посиланням 🔗 https://bit.ly/3HZd55X

❗️ Будуючи вільний та комфортний соціальний простір, ми створюємо безбар’єрну країну з новим форматом моделі суспільства.
Тож, будуємо нове суспільство разом!

#Безбар’єрність
#bezbariernist #barrierfree #BarrierFree_Ukraine #Безбарєрність