На Кіровоградщині проведено семінар щодо відповідальності за вчинення кримінально протиправного діяння під впливом фізичного або психічного примусу

За період війни в Україні постраждала велика кількість населення нашої країни і ще частина знаходиться під окупацією російських війск, якими застосовується примус як фізичний, так і психологічний.

Так, з метою інформування працівників органів державної виконавчої служби Кіровоградської області щодо відповідальності за вчинення кримінально протиправного діяння під впливом фізичного або психічного примусу, 12 травня 2022 року, заступником начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції – начальником Управління забезпечення примусового виконання рішень у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Дмитром ГОРБАТЮКОМ проведено нараду з начальниками відділів державної виконавчої служби у Кіровоградській області.

Під час якої було детально вивчено положення статті 40 Кримінального кодексу України, відповідно до якої не є правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками. Обговорено поняття фізичного та психічного примусу, крайньої необхідності з наведенням відповідних прикладів.