Триває підвищення кваліфікації державних реєстраторів у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу з актуальних питань змін до чинного законодавства у сфері державної реєстрації в умовах воєнного стану

Підвищення кваліфікації державних реєстраторів наразі є нагальним питанням, зокрема, у зв’язку з набранням чинності деяких положень Закону України від 12 травня 2022 року № 2255-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству», якими внесено зміни до низки законодавчих актів у сфері державної реєстрації в частині запровадження антирейдерських заходів та встановлення дієвих запобіжників з метою запобігання протиправному захопленню підприємств та незаконному заволодінню нерухомим майном.  

04 серпня 2022 року відділом взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) проведено тематичний онлайн-семінар для державних реєстраторів бізнесу Кіровоградської області. 

До проведення заходу долучились державні реєстратори Кропивницької, Світловодської, Бобринецької, Новоукраїнської, Олександрійської, Знам’янської, Долинської міських, Піщанобрідської, Суботцівської сільських,Но воархангельської, Добровеличківської селищних рад регіону, а також державні реєстратори Новоукраїнської, Олександрійської районних державних адміністрацій та Кропивницької районної військової адміністрації.  

Темою семінару стали актуальні практичні аспекти змін законодавства в сфері державної реєстрації в умовах воєнного стану з огляду Закону України від 12 травня 2022 року № 2255-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству». Також у рамках проведеного семінару розглядались важливі питання про порядок надання доступу до єдиних та державних реєстрів державним реєстраторам, які мають змогу здійснювати свої повноваження в умовах воєнного стану. Окремо увагу державних реєстраторів було акцентовано на критеріях та вимогах, яким повинен відповідати державний реєстратор, додатково до вимог, встановлених законодавством. 

 Додатково зазначаємо, що детальніше з текстом Закону можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2255-20#Text.