#LegalQuestions: Як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги?

💳⛓ Арешт коштів на рахунках громадян найчастіше відбувається через існуючі борги, несплачені штрафи, аліменти та може бути накладений 👨‍✈️ державним виконавцем.

📌 В даний час арешт коштів боржників на рахунках у 🏦 банках за 📄 виконавчими провадженнями відбувається, як за постановою виконавця про арешт коштів боржника, що в паперовому вигляді направляється ➡️ до банку, так і автоматизовано через впровадження 📧 електронного обміну інформацією між державними виконавцями та банківськими й іншими фінансовими установами, а також впровадження автоматизованого арешту на кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках і на зберіганні в банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.

✔️ Інколи арешт накладається на 💳 рахунки, які використовуються для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги чи інших, передбачених законодавством соціальних виплат.

🔎 Оскільки, рахунок, який відкривається для зарахування заробітної плати, пенсії, стипендії чи соціальних виплат, зазвичай за умовами банківського обслуговування є звичайним поточним рахунком. Іншими словами, це рахунок 👤 фізичної особи для власних потреб, на який можуть зараховуватися будь-які кошти, а не тільки кошти з конкретним цільовим призначенням. Так як, в державного виконавця ❌ немає технічної можливості розділити, які кошти надходять на рахунок, то він має законні підстави накласти арешт на банківські рахунки.

✔️ У випадку арешту банківського (карткового) рахунку радимо за допомогою ➡️ Єдиного реєстру боржників України (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors ) встановити внесення 📃 даних особи, на рахунок якої накладено арешт, до вказаного реєстру. В даному реєстрі також можливо ✅ отримати інформацію, щодо органу державної виконавчої служби, засоби 📞📨 зв’язку та ПІБ державного виконавця, в якого знаходиться 📃 документ щодо існування боргів.
➡️ Після чого, для вирішення питання щодо зняття арешту, звернутись до органу державної виконавчої служби, надавши документальне підтвердження щодо сплати боргу, штрафу або аліментів.